Pl Gb
Aktualności

Warsztaty "Potęga obrazowania - mikroskopia konfokalna i CARS"

 

Bionanopark w Łodzi ma przyjemność zaprosić na szkolenie dotyczące barwienia fluorescencyjnego preparatów i obsługi laserowo skanującego mikroskopu Leica TCS SP8 organizowane we współpracy z firmą Kawa.ska

 

Termin: 12-14 czerwca 2017

 

 

 

Agenda warsztatów do pobrania

Formularz zgłoszeniowy

 

Intensywne, trzydniowe warsztaty adresowane są do każdego zainteresowanego  zdobyciem doświadczenia i praktycznych umiejętności w dziedzinie najnowocześniejszych technik mikroskopii konfokalnej.

Laboratorium Biotechnologii Molekularnej łódzkiego Bionanoparku posiada unikalny w skali europejskiej system: mikroskop Leica SP8 X wyposażony w biały laser  (umożliwiający  wybór dowolnej długości fali światła wzbudzającego z dokładnością do 1 nm) oraz w moduł CARS, który pozwala na obserwację w wysokim kontraście prób biologicznych bez konieczności ich wcześniejszego barwienia sondami fluorescencyjnymi.

Niewątpliwą zaletą kursu jest połączenie laboratoryjnych zajęć praktycznych z częścią wykładową i pokazową. Uczestnicy będą mieć również możliwość przygotowania preparatów z dostarczonego materiału badawczego, obrazowania gotowych preparatów przywiezionych przez siebie oraz nieformalnych dyskusji z prowadzącymi kurs ekspertami.

 

Prowadzący   

dr Jarosław Korczyński (KAWA.SKA)

dr inż. Katarzyna Kubiak (Bionanopark)

dr Anna Selmi (Bionanopark)

mgr inż. Joanna Jaros (Bionanopark)

 

Uczestnicy

Kurs przeznaczony jest dla studentów studiów doktoranckich kierunków przyrodniczych oraz młodych pracowników nauki i bio-biznesu

Liczba miejsc

Minimum: 6 (warunek organizacji kursu) maksymalnie: 10 (na pełny kurs) + 10 miejsc na każdą z jednodniowych, otwartych części wykładowo - pokazowych

Lokalizacja

Bionanopark, budynek C, ul. Dubois 114/116, Łódź

Certyfikat

Pełny kurs zakończony jest wydaniem certyfikatu o odbytym szkoleniu

Opłata

1500,00 zł (brutto)

W opłatę rejestracyjną jest wliczony koszt odczynników i środków ochrony osobistej
do pracy w laboratorium, materiały szkoleniowe, certyfikat i możliwość obrazowania własnych preparatów a także przerwy kawowe i lunch.

Istnieje opcja rejestracji na jeden z dwóch dni nie obejmujących zagadnień preparatyki (wykłady + pokazy przy mikroskopie, wtorek 13 lub środa 14 czerwca) bez wnoszenia opłaty, wówczas można zamówić lunch płatny 30zł/os. Przerwy kawowe bez opłat.

 

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31 maja 2017

 

Kontakt w sprawach merytorycznych  k.kubiak@bionanopark.pl oraz organizacyjnych j.jagas@bionanopark.pl

 

 

powrót